Ağ Güvenlik Çözümleri

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Ağ Güvenlik Çözümleri

İşletmeler için her gün Bilişim Teknolojileri altyapısını kullanmaya olan ihtiyaç ve bağımlılık arttıkça bunun güvenliğini sağlamakta büyük önem arz etmektedir. BT altyapılarının gelişmesi ve karmaşık hale gelmesiyle güvenlik çözümleri de buna paralel olarak olgunlaşmış ve karmaşık bir yapıya bürünmüştür.

Neses Bilgi Teknolojileri İşletmeler için içeriden ve dışarıdan kaynaklanan güvenlik zaaflarına karşı profesyonel çözümler üretir. İşletmeler için Ağ Güvenlik politikası oluşturur.

Bilişim Teknolojileri Danışmanlık Hizmetleri, Ağ Altyapı Hizmetleri, Güvenlik Hizmetleri, Sunucu & Veri Depolama Hizmetleri, Ağ Güvenliği, İnternet Güvenliği, E-Posta Güvenliği, Veri Güvenliği, Bilgi Güvenliği, Son Kullanıcı Güvenliği, Log Yönetimi

Bazı Ağ Güvenliği Çözümlerimiz

 • Güvenlik Mimarisi Tasarımı

  Neses Bilgi Teknolojileri işletmelerin kritik iş süreçlerinde bilgi teknolojilerini ne kadar yoğun kullandıklarını tespit eder çıkan sonuçlar doğrultusunda uçtan uca kurumsal ağ güvenliği mimarisini tasarlar.

 • Güvenlik Duvarı Çözümleri (Firewall)

  Ağ sistemlerinin en önemli çözümlerinden biri olan Firewall (Güvenlik Duvarları), üzerlerinde oluşturulan kurallar ile tüm ağ trafiğini kontrol ederek belirli filtrelerden geçirip, ağ trafiği içerisindeki zararlı eylemleri durdurmayı amaçlar. İşletmelerin firewall cihazlarını tercih etmelerinin başlıca sebebi, ağ üzerinde ki trafiği kontrol altına alarak, özellikle dışarıdan gelecek saldırıları engellemektir. Firewall gelen trafiği ve paketleri analiz ederek önceden tanımlanmış kurallar ile karşılaştırarak sonuca göre bloklar veya izin verir.

 • Ağ Geçidi Anti Virüs Çözümleri

  Neses Bilgi Teknolojileri Tehditleri en yoğun görüldükleri yerde yani ağ geçidinde tespit etmek için gelen ve giden HTTP, HTTPS, FTP, IMAP, POP ve SMTP paketlerini kontrol eden çözümlerimizle internetteki en son tehditleri önlemeyi garanti eder.

 • Ağ Erişim Kontrolü (NAC)

  Ağ yapılarının giderek büyümesi ve kompleks hale gelmesi ile yetkisiz erişim denemelerinin en başta tespit edilerek engellenmesi çok önemli hale gelmiştir. Network Access Control (NAC), ağ içerisindeki tüm cihazların detaylarını görerek kurum ağındaki birçok farklı ağ ve güvenlik öğesi ile entegre olabilmekte ve tüm yetkisiz erişimleri ve ağda bulunması istenmeyen cihazları engelleyebilmektedir. Esas tehlike, ağınızın içinden gelen tehlikelerdir. Ağınızda neler olduğunu bilmemeniz durumunda, tehlikelere karşı önlem almanız da mümkün olmaz. NAC teknolojisi ile bir ağda bulunan her cihazın detayını görerek, oluşabilecek tehditlere karşı otomatik önlemler almak mümkün hale gelir.

 • Saldırı Tespit ve Önleme Çözümleri (IDS/IPS)

  IDS / IPS sistemleri BT ağını devamlı monitör ederek, olası tehditleri zarar vermeden önce tespit eden, önleyen ve loglayan çözümlerdir. Ayrıca bu yazılımlar veya donanımlar kurumların güvenlik açıklarını da ortaya çıkarmaya yarar. Günümüzde bu sistemler yapay zeka modellemeleri, Sandbox gibi çözümlerle entegre çalışarak zararlı yazılımları erken aşamada tespit etmektedirler.

 • Web Filtreleme (Proxy) Çözümleri

  İnternet kullanıcıları bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde internette surf yaparken farkında olmadan zararlı içeriklere girebilir ve zarar görebilirler Web Filtreleme çözümleri, Kullanıcıların farkında olmadan yapmış oldukları bu hataları en aza indirip internet bant genişliği kullanımını rahatlatmaktadır. Kullanıcının farkında olmadan yapmış olduğu hataları optimize edip rapor sunabilir ve bu konuda sürekli iş akışını sağlayabilir. İnternette belirlenmiş olan kategoriler çözüm sunduğumuz cihazlar sayesinde sürekli güncellenerek kullanıcıların yapacağı hataları optimize etmektedir. Yayınlanan ‘5651 İnternet toplu kullanım ve sağlayıcıları’ yönetmeliğine uygun çözümler ile sizlere hizmet verebilmektedir

 • Uzaktan Erişim Çözümleri (VPN)

  Farklı lokasyonlarda bulunan binalarınız veya ofislerinizi güvenli bir şekilde haberleştiriyoruz. Aynı zamanda dışarıdaki kullanıcılarınızı İşyeri ağ kaynaklarına erişimi en güvenli şekilde sağlamanız için çeşitli ürünler ve çözümlerimizle hizmetinizdeyiz.

×

 

Merhaba!

WhatsApp'tan iletişime geçmek için Lütfen Tıklayınız.

× WhatsApp İle İletişime Geçin