Internet & Uygulama Güvenliği Çözümleri

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

Internet & Uygulama Güvenliği Çözümleri

İş ve özel hayatın vazgeçilmezi haline gelen internetin ve uygulamaların, güvenli kullanımı için alanında uzman kadromuzla müşterilerimize e-posta güvenliği, güvenlik duvarı (Firewall), web güvenliği, saldırı algılama ve önleme sistemleri (IPS), uzaktan güvenli erişim sistemleri (VPN) ve web sunucu güvenliği (WAF) teknolojilerinde esnek çözümler ve hizmetler sunuyoruz.

Bilişim Teknolojileri Danışmanlık Hizmetleri, Ağ Altyapı Hizmetleri, Güvenlik Hizmetleri, Sunucu & Veri Depolama Hizmetleri, Ağ Güvenliği, İnternet Güvenliği, E-Posta Güvenliği, Veri Güvenliği, Bilgi Güvenliği, Son Kullanıcı Güvenliği, Log Yönetimi

Sunduğumuz Güvenlik Çözümlerimiz

 • E-Posta Güvenliği

  E-posta trafiği, mobil kullanıcıların katılımıyla ciddi şekilde artarken, güvenlik risklerini de beraberinde getiriyor. Kullanıcı tarafından istenmeyen e-posta sayısında ciddi artışlar gözlenirken, bu durum ciddi zaman ve verim kaybına sebep oluyor. Deneyimli BT güvenlik danışmanlarımız, anti-virüs, anti-spam, anti-trojan, anti-worm, anti-phishing çözümlerimiz ile e-posta servislerini güvenilir hale getiriyor. Müşterilerimizi istenmeyen veya uygun olmayan e-postalardan ve güvenlik tehditlerinden aktif olarak koruyoruz.

 • Güvenlik Duvarı Çözümleri (Firewall)

  Ağ sistemlerinin en önemli çözümlerinden biri olan Firewall (Güvenlik Duvarları), üzerlerinde oluşturulan kurallar ile tüm ağ trafiğini kontrol ederek belirli filtrelerden geçirip, ağ trafiği içerisindeki zararlı eylemleri durdurmayı amaçlar. İşletmelerin firewall cihazlarını tercih etmelerinin başlıca sebebi, ağ üzerinde ki trafiği kontrol altına alarak, özellikle dışarıdan gelecek saldırıları engellemektir. Firewall gelen trafiği ve paketleri analiz ederek önceden tanımlanmış kurallar ile karşılaştırarak sonuca göre bloklar veya izin verir.

 • Zararlı Kod Analizi ve Tehdit Yönetimi (APT)

  Zararlı kod analizi ve tehdit yönetimi yapabilmenizi sağlayan bu çözümler APT(Advanced Persistent Threats) olarak adlandırılmaktadır. Malicious içerikler, exploit ler, trojanlar, callback trafikleri, backdoor girişimleri, cryptolocker ve ransomware varyantları APT çözümleri ile tespit edilebilmektedir. Zero day olarak da bilinen, imza tabanlı olmayan, yeni keşfedilen zararlı yazılımlar bu çözümler üzerinde bulunan farklı işletim sistemi imajlarında çalıştırılarak tespit edilebilmekte ve önlenebilmektedir.

 • Web Filtreleme (Proxy) Çözümleri

  İnternet kullanıcıları bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde internette surf yaparken farkında olmadan zararlı içeriklere girebilir ve zarar görebilirler Web Filtreleme çözümleri, Kullanıcıların farkında olmadan yapmış oldukları bu hataları en aza indirip internet bant genişliği kullanımını rahatlatmaktadır. Kullanıcının farkında olmadan yapmış olduğu hataları optimize edip rapor sunabilir ve bu konuda sürekli iş akışını sağlayabilir. İnternette belirlenmiş olan kategoriler çözüm sunduğumuz cihazlar sayesinde sürekli güncellenerek kullanıcıların yapacağı hataları optimize etmektedir. Yayınlanan ‘5651 İnternet toplu kullanım ve sağlayıcıları’ yönetmeliğine uygun çözümler ile sizlere hizmet verebilmektedir

 • Sunucu Güvenliği

  Geleneksel güvenlik yaklaşımı, sunucu güvenliği ile başlar. Sunucu güvenlik çözümlerimiz: Sunucuların fiziksel güvenliği İşletim sisteminin güvenliği Sunulan servislerin güvenliği İklimlendirme Felaket kurtarma senaryoları UTM cihazları ile ağ güvenliğinin sağlanması Loglama Sunucu tabanlı IPS sistemleri Veri yedekleme Yönetilen güvenlik servisleri ile izleme Tüm yapılandırmanın sistematik yönetilmesini kapsamaktadır

 • Web Sunucu Güvenliği (WAF)

  Web Uygulama Güvenlik duvarı (WAF – Web Application Firewall) karmaşıklaşan web trafiği üzerinde detaylı paket incelemesi yaparak olağandışı olan trafiği engeller. Kısaca, web uygulamalarını korumak üzere tasarlanan WAF sistemlerinin kullanımı “PCI Veri Güvenliği” gibi bazı güvenlik standartları tarafından da zorunlu tutulmaktadır. Web uygulamalarınızı ve web sunucularınızı, IPS’lerin engellemeyeceği web tabanlı ataklardan WAF sistemleri ile koruyabilirsiniz. WAF sistemleri tıpkı IPS’ler gibi hat trafiğini üzerinden geçirecek şekilde, ancak IPS’lerden farklı olarak web uygulamalarının önüne konuşlandırılır. Böylelikle, WAP sistemi tüm web trafiğini değil, web uygulamalarına ve web uygulamalarından olan trafiği izleyip, analiz eder. WAF sistem çözümlerimiz ile web uygulamalarınıza yapılan erişimleri izleyebilir, denetim için erişim loglarını derinlemesine inceleyebilir, tehdit ve saldırılara karşı korunabilirsiniz.

×

 

Merhaba!

WhatsApp'tan iletişime geçmek için Lütfen Tıklayınız.

× WhatsApp İle İletişime Geçin